14 lutego 2015

Problemy terytorialne, kąpiel, spacer

   Ten tydzień zaczął się dobrze. Skończył zaś fatalnie. Pogoda jest jaka jest, wszędzie pełno błota, bo śnieg się topi. Do lasu wyjść nie można - idzie się utopić, na pole iść nie można - jak wejdziesz, nie wyjdziesz. I tak jest wszędzie, nawet na ogrodzie mamy pełno błota. Przez to nasze spacery nieco się zmieniły. Niedawno chodziliśmy w zaciszne miejsca (łąki, pola, lasy), teraz pozostał nam jedynie zaludniony park, który jako tako nadaje się na spacery w taką pogodę, jaką niestety mieliśmy.
   Od pewnego momentu Goya ma problemy terytorialne. Mam na myśli tutaj obronę własnych rzeczy, tzn. zabawek, legowiska, dywaniku na którym śpi i jedzenia. Stała się strasznie zazdrosna, nie wiadomo czemu, nie wiadomo skąd. Warczy, pokazuje swoje białe ząbki, szczeka. Nie podoba mi się to zachowanie i staram się je skorygować. Raczej nie jestem osobą, która czeka na zbawienie w świadomości, że pies sam wyrośnie z danego zachowania. Jeżeli się nie popracuje, to psisko będzie kształtowało negatywne impulsy i w pewnym momencie zacznie je uważać jako stan normalny, zjawisko zwane codziennością. Takiego zachowania nie chcemy utrwalać w psinie, więc nad wszystkim pracujemy.

   Sasha? Jako pies kochający ruch powinna biegać i szaleć, ale gdzie, kiedy nigdzie wyjść nie można? Nasza rozrywka ogranicza się do zabawy w berka na podwórku, biegania za rzucaną zabawką i za Goyą rzecz jasna (jedna próbuje prześcignąć drugą).
   Ale, ale, ale jest sobota! I pogoda nadzwyczaj ładna - słońce, brak chmur, tylko mróz, ale on nam nie straszny! Biegniemy na jakiś dłuższy spacer, zabieramy ze sobą piłki i mam nadzieję, że wrócimy zmęczone, z piłkami do domu bo ostatnio nam się gubią..
   A Ty? Jakie masz plany na weekend? Na dzisiejszy dzień? Też zamierzasz spacer i zabawę ze swoim psem, czy może ćwiczenia i sztuczki? :)

Zdjęcie z serii ,,jedzenieee : o''
3 komentarze:

 1. Z moim Rokim mam takie same problemy, on broni nawet kałuży... Mogłabyś napisać, jak sobie z tym radzisz? Ja nie mam za wiele pomysłów, a to bardzo utrudnia życie...
  U mnie też jest straszna plucha, katastrofa.
  Mam nadzieję, że Wasz spacer będzie udany i wszystkie wrócicie zadowolone :)
  /psie-oczy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Błoto to najgorsze, co może być. A jak jest śnieg, wszędzie jest tak czysto ! :) Nominowałam Cię do Liebster Blog Award, nie wiem, czy byłaś juz nominowana, czy nie :)
  http://maniolowo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Niko nie lubi kąpieli i pod prysznicem udaje ze go nie ma ;D dobrze ze jest coraz wiecej slonca to bedzie mniej blotnistych terenow :D

  OdpowiedzUsuń